Jerzy „Słoma” Słomiński

(ur. 1957) – muzyk, bębniarz i wytwórca bębnów, architekt. Miał indywidualny tok studiów u Oskara Hansena na ASP, gdzie rozpoczął studiować w 1978. Jako muzyk współpracował m.in. z Jackiem Kleyffem, Brygadą Kryzys, Osjanem, Orkiestrą na Zdrowie Izraelem i Antoniną Krzysztoń. Po wprowadzeniu stanu wojennego wyjechał z Warszawy i osiadł w Lasach Kozłowieckich, gdzie założył alternatywną, muzyczną społeczność, złożoną z około 20 rodzin. Jako pierwszy w Polsce zajął się wytwarzaniem profesjonalnych bębnów typu conga. Z tego zajęcia narodził się autorski projekt muzyczny – formacja Bębnoluby. Ukazały się trzy oficjalne wydawnictwa muzyczne Słomy. Jest doświadczonym konstruktorem drewnianych domów ekologicznych, wznoszonych na planie wielokąta. Pomysłodawca i twórca Domu Kultury i Pokoju.
Jarosław Koziara (ur. 1968) – performer, artysta plastyk, zajmuje się wieloma dziedzinami sztuk wizualnych. Stworzył kilkadziesiąt scenografii teatralnych (m.in. dla Teatru Wielkiego w Warszawie,Teatru im. H.Ch. Andersena w Lublinie), także dla widowisk oraz wydarzeń plenerowych i telewizyjnych (np. Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy). Jest sprawcą happeningów i performansów w przestrzeni miejskiej oraz instalacji w galeriach. Od kilkunastu lat zajmuje się sztuką ziemi. Twórca kilkudziesięciu monumentalnych, kilkuhektarowych land artów. Zajmuje się projektowaniem graficznym i dizajnem. Autor kilkuset okładek do płyt, książek, plakatów, znaków graficznych. Prezes Fundacji Latająca Ryba.
„Centrum” to instytucja znajdująca się na terenie ogródków działkowych w Szczecinie. Zajmuje się pracą badawczą w obszarze sztuki, geologii, kryminalistyki, oraz ogrodnictwa. Kapitał założycielski „Centrum” stanowi 66 sztabek złota. Są one wynagrodzeniem dla potencjalnych osób działających na rzecz „Centrum”. 66 sztabek, dzielone przez ok. 6 wydanych rocznie, ustanawiana okres żywotności „Centrum” na ok. 10 lat. W tym czasie, za sztabkę złota, na terenie Centrum wygłoszą wykłady, przerobią kompostownik, zbudują rzeźby, przekopią ziemię, przekażą dary, ludzie sztuki, teoretycy, pasjonaci ogrodnictwa, podróżnicy, detektywi, sportowcy. W celu wzmocnienia wartości sztabek złota, które przecież nie ukrywajmy, wykonane są z kartonu, „Centrum” wystawia je w różnych instytucjach sztuki, muzeach, wykorzystując ich kapitał symboliczny. Ponadto „Centrum” organizuje i realizuje przeróżne działania poza swoją siedzibą.