Program i plakat tegorocznej edycji

W tym roku zapraszamy państwa do „Ogrodu”, który nasyci wszystkie zmysły. Na spacer po ogrodach sztuki i wyobraźni zabierze nas ponad dwudziestu artystów z Polski, Holandii, Litwy i Japonii. Dojdzie w nich do spotkania różnych artystycznych światów i wrażliwości, przy szumie Bugu zanurzymy się w tym, co bliskie, wyjątkowe i ponadczasowe. Sztuka i ogród – to połączenie wręcz oczywiste, oba służą do tego, by się rozkoszować, ale i poddawać refleksji.
Dawno temu, w starożytnej Grecji, Epikur kupił pod Atenami ogród. Tam jego uczniowie odbywali ćwiczenia mentalne, nauczał, szukając odtrutki na lęk przed bogami, bólem czy śmiercią. W zakamarki epikurejskiego ogrodu zakradniemy się dzięki Marcinowi Fabjańskiemu, doktorowi filozofii, a także nauczycielowi medytacji w ruchu. Dominacja czy troskliwa opieka? Jak wygląda nasza relacja z otoczeniem, ze światem, jaka jest, a jaka powinna być? Pytanie, które nurtuje także zaproszonych artystów, wybrzmiewa coraz głośniej, nie da się go ignorować. Polecamy zatem seans filmu „Antropocen. Epoka człowieka”, który może stać się inspiracją do dyskusji.

Wielokulturowość pogranicza to zachęta, aby spojrzeć na to, jakie wartości wykształciliśmy wspólnie, na to, co łączy. W muzyczny wielogłos różnych kultur i religii, zabierze nas Paweł Szamburski. Będzie to bliskie, wręcz intymne spotkanie odmiennymi liturgiami, które harmonijnie współbrzmieją. Dzięki Kroke przeniesiemy się do niedostępnego świata, wypełnionego muzyką etniczną, ujętą w autorski sposób. Stamtąd już blisko do zaświatów, tych medytacyjnych, pogrążonych w dźwiękowym transie, bo Mikroelementy szykują balsam dla duszy. Aby znalazło się i coś dla ciała, warsztaty dla Państwa przygotował Karol Okrasa. „Ogrody Podlasia” to powrót do lokalnej tradycji, która na długo zostawi pamiątkę na podniebieniach i w sercach. W podlaskiej kuchni, prostej, ekologicznej i smakowitej, widoczne są wpływy bogactwa, jakie wniosły kultury białoruska, litewska, ukraińska czy żydowska.
Zachęcamy do ich skosztowania w różnych wymiarach.

ARTYŚCI WIZUALNI
Karin van der Molen (NL), Pat von Boeckel (NL), Daisaku Ueno (J), Ikezawa Takashi (J), Tomasz Domański, Irena Nawrot, Przemek Branas, Magdalena Kleszyńska, Zuzanna Sadowa, Tomasz Górnicki, Jarosław Koziara, Ewa Dąbrowska, Jan Sajdak, Maciej Połynko, Małgorzata Wasilek, Bettina Bereś, Bożena i Waldemar Komorowscy, Jan Borowiec z zespołem, Anna Tyczyńska.

http://landart.lubelskie.pl/program/

Land Art Festiwal 2019 – program wersja do druku

9 Landart Festiwal – plakat

Mapa – wersja do druku