Anna Tyczyńska

Anna Tyczyńska pracuje w zakresie instalacji, fotografii i sztuki obiektu, jest kuratorką wystaw. W latach 1985 – 1990 studiowała w ASP w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny), gdzie w 1990 roku obroniła z wyróżnieniem dyplom w zakresie malarstwa i rysunku w pracowniach prof. Jerzego Kałuckiego i prof. Wojciecha Mullera. Od 1991 pracuje w macierzystej Uczelni na więcej »

Bettina Bereś

Wychowałam się przy kuchennym stole pomalowanym w pomarańczowo-czarne paski szerokości ok. 3 cm, przy którym toczyła się wieczna dyskusja o sztuce, awangardzie i najwyższych wartościach. Nie zostałam historyczką ani krytyczką sztuki, współtworzyłam jednak dwie galerie: Zderzak i Otwartą Pracownię. Jestem artystką wizualną, malarką, hafciarką. Gotuję, sprzątam, uprawiam ogród, wychowałam dwoje dzieci, zajmuję się więcej »

Bożena i Waldemar Komorowscy

Bożena i Waldemar Komorowscy są fotografami, poszukującymi abstrakcyjnego piękna ukrytego w krajobrazie i przyrodzie podczas podróży po całym świecie. Motywy te są zarówno obrazami chaosu, jak i nieoczekiwanego porządku, przyciągającymi uwagę niezwykłym układem kolorowych plam lub surowym, monochromatycznym tonem. Bożena i Waldemar Komorowski prezentują swoje prace na wystawach w kraju i za granicą (m.in. w więcej »

Daisaku Ueno

Daisaku Ueno zajmuje się ceramiką i rzeźbą. Urodził się w Hokkaido w Japonii w 1970 roku. Po ukończeniu Wydziału Inżynierii Mechanicznej w Tomakomai National College of Technology pracował jako projektant w firmie produkującej pomniki i przedmioty metalowe. W 2003 roku w lasach Kitahiroshima City Daiseku założył własny warsztat i piec do wypalania drewna (Anagama), ręcznie więcej »

Ewa Dąbrowska

Ewa Dąbrowska w 2018 roku ukończyła z wyróżnieniem Wydział Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Tworzy instalacje, happeningi, rzeźbę tradycyjną, rysunki, land art. Pracuje przede wszystkim w lekkich materiałach, takich jak: gąbka, papier, tkanina. Poszukuje sposobów, by połączyć w jednym kreatywnym procesie główne dziedziny jej działalności: muzykę i rzeźbę. W 2018 roku uzyskała Nagrodę Towarzystwa więcej »

Irena Nawrot

Irena Nawrot od 1984 roku związana jest z macierzystą uczelnią (obecnie kieruje Zakładem Fotografii i Wiedzy Wizualnej). Od roku 2011 jest profesorem zwyczajnym. Ma w swoim dorobku 37 wystaw indywidualnych (Galeria Labirynt 2, Galeria BWA, Galeria Fotografii Prospero  i Galeria Biała w Lublinie,  Galeria Pracownia Dziekanka, Galeria Stodoła i Mała Galeria ZPAF-CSW w Warszawie, Galeria więcej »

Jan Borowiec

Jan Borowiec, urodzony w 1983 roku w Lublinie. Ukończył Akademię Filmu i Telewizji w Warszawie oraz Szkołę Wajdy na kierunkach reżyseria filmowa. Reżyser, scenarzysta, producent filmowy, adwokat. Twórca i producent filmów dokumentalnych, edukacyjnych, reklam a także krótkometrażowych filmów fabularnych, wykładowca w PWSFTViT w Łodzi.

Jan Sajdak

Jan Sajdak jest rzeźbiarzem i muzykiem. Studiował na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Tworzy grafikę, land art i rzeźbę tradycyjną. Na przełomie 2018/2019 roku odbył rezydencję artystyczną w Kilombo Tenonde w stanie Bahia w Brazylii. Jest autorem realizacji „Rekin-młot” i „Żółw szylkretowy” w ramach akcji National Geographic „Planeta albo plastik”. Brał udział w więcej »

Jarosław Koziara

Jarosław Koziara jest performerem i artystą plastykiem z Lublina. Skończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, uzyskał dyplom z plakatu. Zajmuje się wieloma dziedzinami sztuk wizualnych. Stworzył wiele scenografii teatralnych, plenerowych i telewizyjnych. Przez kilkanaście lat współpracował z zespołem Voo Voo tworząc jego sceniczny, płytowy i graficzny wizerunek. Tworzy niekonwencjonalne projekty artystyczne – olbrzymie, płonące konstrukcje więcej »

Karin van der Molen

Karin van der Molen jest holenderską malarką i rzeźbiarką. Ukończyła Vrije Academie voor Beeldende Kunst oraz Uniwersytet Amsterdamski, uzyskała dyplom na kierunku prawo holenderskie i międzynarodowe). Większość jej prac rzeźbiarskich ma charakter site-specific, powstaje przy użyciu naturalnych materiałów takich jak witki wierzbowe, siano i ziemia. Fascynuje ją taśma Sello oraz wideo jako materiały do tworzenia więcej »

Maciej Połynko

Maciej Połynko jest artystą audiowizualnym i badaczem możliwości. Pracuje ze światłem, dźwiękiem i video. Tworzy obiekty elektroniczne, jest autorem instalacji artystycznych i spektakli teatralnych. Zajmuje się muzyką elektroniczną, improwizowaną i field recordingiem. Jego prace były prezentowane m.in. w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie (MOCAK), Galerii El w Elblągu, Galerii „Tworzę Się” w Szczecinie, Pracowni Sztuki więcej »

Magdalena Kleszyńska

Magdalena Kleszyńska odbyła studia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu w latach 2005-2013. W 2017 roku uzyskała stopień doktora na Wydziale Rzeźby macierzystej uczelni. Od 2012 roku pracuje jako asystentka w II Pracowni Malarstwa prof. Mariusza Kruka. Brała udział w wystawach zbiorowych krajowych i międzynarodowych. Brała udział w AMATERAS Annual Paper Art Exhibition 2019 w The więcej »

Małgorzata Wasilek

Małgorzata Wasilek jest absolwentką Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, tatuatorką, autorką wystaw i instalacji w przestrzeni. W latach 2015-2017 stworzyła dekoracje do cyklu imprez „Moontrip”. Jej prace były prezentowane m.in. w ramach Katowice Street Art Festiwal, Goadupa Arts, Culture & Music Festival, Festiwalu Sztuki Efemerycznej „Konteksty” w Sokołowsku, Centrum Spotkania Kultur, Galerii Labirynt, Galerii Piękno więcej »

Pat van Boeckel

Pat van Boeckel to holenderski artysta specjalizujący się w filmach dokumentalnych i sztuce wideo, w których bada relacje między ludźmi a ich (naturalnym) środowiskiem. Większość jego dzieł charakteryzuje się pozorną prostotą. W wolnym tempie kontrastują z szybkością i zmiennością współczesnej kultury wizualnej. Doświadczenie czasu i miejsca ma kluczowe znaczenie zarówno dla jego filmów dokumentalnych, jak więcej »

Paweł Szamburski, „Ceratitis Capitata”

Paweł Szamburski, „Ceratitis Capitata”. Album jest inspirowany muzyką liturgiczną pięciu religii basenu Morza Śródziemnego. Płyta została nagrana w kościele w podtarnowskich Błoniach. Muzyka na klarnet solo podejmująca wątki pieśni religijnych to intymna, subiektywna podróż w głąb tradycji sufickiej, prawosławnej, bahastycznej, żydowskiej oraz chrześcijańskiej. Paweł Szamburski – artysta od 20 lat aktywny na scenie muzyki niezależnej, skupionej głównie więcej »

Przemek Branas

Przemek Branas jest autorem performansów, wideo, instalacji. Ukończył Wydział Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, obecnie jest doktorantem Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. W swoich pracach łączy wątki biograficzne z symbolami. Interesuje go przekraczanie barier, jakie wyznacza ciało, kultura i mechanizmy społecznego funkcjonowania. Brał udział m.in. w festiwalu Embodied Action w Hongkongu (2016), GUYU ACTION Performance więcej »

Zuzanna Sadowa

Zuzanna Sadowa jest doktorem w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie sztuki projektowe. Pracuje jako adiunkt na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 2012 roku prowadzi Pracownię Intermediów na Wydziale Architektury Wnętrz ASP w Warszawie. Realizuje instalacje wykorzystujące różne media: fotografię, obiekty, działania performatywne, tworzy wideo z wykorzystaniem animacji komputerowej oraz scenografię filmową. więcej »

Takashi Ikezawa

Takashi Ikezawa jest artystą grafikiem. Po raz pierwszy odwiedził Polskę w 1986 roku na Międzynarodowym Biennale Grafiki w Krakowie. Publikował prace graficzne w Polsce. Prezentował swoje dzieła na wystawach indywidualnych w Toruniu w 1996 i 2001 roku. W ostatnich latach bada różne obszary sztuki land artu oraz przenikanie się sztuki i przyrody. Pracuje również jako więcej »

Tomasz Domański

Tomasz Domański studiował w latach 1988-1993 na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W 2003 uzyskał tytuł doktora macierzystej uczelni. W 1995 r. przebywał na rocznym stypendium na uniwersytecie w Varanasi (Banaras Hindu University) w Indiach. W latach 2000-2004 pełnił funkcję członka Rady Programowej Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Był czterokrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego więcej »

Tomasz Górnicki

Tomasz Górnicki jest polskim rzeźbiarzem młodego pokolenia. Jest absolwentem Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Janusza Antoniego Pastwy. W swojej pracy łączy klasyczny warsztat rzeźbiarski z wyobraźnią i odwagą w zakresie eksperymentów estetycznych. Płynnie porusza się między różnymi technikami i materiałami wykorzystując marmur, glinę, brąz i stal. więcej »

Mały Land Art – warsztaty

„Mały Land Art” jest kontynuacją programu edukacyjnego dla dzieci i młodzieży, rozpoczętego podczas festiwalu Land Art 2017. Jego autorem jest zespół Karuzeli Sztuki. Zajęcia są skierowane do dzieci oraz ich opiekunów z regionu i z okolicznych wiosek. Mają charakter interdyscyplinarny, polegają na improwizacji, aktywności ruchowej i muzycznej. Opowieści i pogadanki są połączone z mindfulnessem, aktywnością więcej »

Karol Okrasa – kulinaria

Karol Okrasa od ponad dekady prowadzi w telewizji publicznej cykl programów kulinarnych. Telewidzowie cenią go za przedstawianie tajników kuchni w takich programach jak: „Kuchnia z Okrasą”, „Okrasa łamie przepisy” i „Smak czasu z Karolem Okrasą”. Kolejne odcinki są źródłem inspiracji kulinarnych dla milionów Polaków i mają wartość edukacyjną, bo przystępnie wtajemniczają przeciętnego widza w historię więcej »

Zespół Kroke

Kroke to zespół, który święci triumfy na światowej scenie muzycznej od wielu lat. Początkowo był kojarzony jedynie z muzyką klezmerską, a w swojej obecnej twórczości sięga po inspiracje muzyką etniczną i autorskie improwizacje. W ten sposób zespół stworzył własny, unoszący się ponad granicami i formami styl, występując na całym świecie z wybitnymi artystami – od więcej »

Zespół Mikroelementy

Mikroelementy to orkiestra powołana do działania w celu uzdrawiania za pomocą dźwięku. Zespół tworzy muzyczny organizm oparty na medytacyjnym transie, który jest wspólnym mianownikiem dla muzyków wywodzących się z różnych światów dźwiękowych. Wzajemna otwartość na energię poszczególnych członków składu oraz umiejętność spontanicznej improwizacji jest fundamentem tworzonej przez nich muzyki.

Marcin Fabjański – wykład

Marcin Fabjański napisał doktorat z filozofii porównawczej i spędził ponad dwa lata na intensywnych odosobnieniach medytacyjnych w klasztorach i centrach medytacyjnych w Azji, USA i Europie. Jest autorem pierwszego polskiego poradnika filozofii praktycznej pt. „Stoicyzm uliczny”, innych książek, a także autorem nagradzanych powieści i scenariuszy oraz laureatem m.in. prestiżowego Grand Press i nagród American Press więcej »