Alicja Łukasiak

Alicja Łukasiak (ur. 1975) – artystka, urodzona w Radomiu. Absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Od 2003 r. współtworzy wraz z Grzegorzem Drozdem projekt „Zmiana Organizacji Ruchu” (ZOR). Zainteresowana naturą, w której analizuje człowieka jako gatunek dominujący. Z jednej strony ukazuje jego destrukcyjny wpływ na środowisko, a z drugiej stara się ukazać piękno i różnorodność więcej »

Andrzej Świetlik

Andrzej Świetlik (ur. 1951) – artysta, fotograf, urodzony w Złotowie. Współtwórca grupy artystycznej Łódź Kaliska, w której pracuje nieprzerwanie do dzisiaj. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wykładowca fotografii w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej w Warszawie na kierunku Grafika. Autor portretów wybitnych osób świata kultury, nauki i sztuki, m.in.: Zbigniew Brzeziński, Ryszard Kapuściński, Zbigniew Religa, więcej »

Bettina Bereś

Bettina Bereś (ur.1958) ,,Wychowałam się przy kuchennym stole pomalowanym w pomarańczowo-czarne paski szerokości ok. 3 cm, przy którym toczyła się wieczna dyskusja o sztuce, awangardzie i najwyższych wartościach.Nie zostałam historyczką ani krytyczką sztuki, współtworzyłam jednak dwie galerie: Zderzak i Otwartą Pracownię.Jestem artystką, malarką, hafciarką. Gotuję, sprzątam, uprawiam ogród, wychowałam dwoje dzieci, zajmuję się dużą ilością więcej »

François Monnet

François Monnet (ur. 1951) – artysta koczowniczy, urodzony w małej wiosce w Masywie Centralnym, w starych wulkanicznych górach. Pracuje głównie w dziedzinie sztuk teatralnych i wizualnych. Jako młody człowiek sporo podróżował, m.in. do Norwegii, Polski, Wysp Owczych, Grecji, Turcji, Mongolii, a także do wielu innych prowincji Francji. Przez te wszystkie lata rozwijał swoje zainteresowanie ludowymi więcej »

Grzegorz Drozd

Grzegorz Drozd (ur. 1970) – artysta akcji i instalacji, malarz, fotograf. W latach 1992-1995 studiował na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Ukończył Wydział Malarstwa i Wydział Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w 2007 r. Od 2003 r. współtworzy wraz z Alicją Łukasiak projekt „Zmiana Organizacji Ruchu” (ZOR). Czujny obserwator rzeczywistości, którą opisuje własnym językiem, więcej »

Jarosław Koziara

Jarosław Koziara ur.1967 roku w Jędrzejowie. Jest performerem i artystą plastykiem z Lublina. Skończył na Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie- dyplom z plakatu. Zajmuje się wieloma dziedzinami sztuk wizualnych. Stworzył wiele scenografii teatralnych, plenerowych i telewizyjnych. Przez kilkanaście lat współpracował z zespołem Voo Voo tworząc jego sceniczny, płytowy i graficzny wizerunek. Tworzy niekonwencjonalne projekty artystyczne więcej »

Jarosław Tomasz Kłos

Jarosław Tomasz Kłos – artysta, poeta ,grafik, fotografik, muzyk, dziennikarz, wydawca, podróżnik,i społecznik. Od trzydziestu kilku lat mieszka w Alpach Francuskich. Ponad dwadzieścia lat pracował w gazecie codziennej „Dauphine Libere”. Przez osiem lat dyrektor artystyczny prywatnej galerii sztuki współczesnej „Bateau-Lavoir” w Grenoble. Założyciel i członek formacji (septet) jazzowo-funkowej „Jazz-Baba-Ryba-Band” . Współpracował i koncertował także z trio „Continuum” i więcej »

Karolina Porada

Karolina Porada – architektka krajobrazu, asystentka naukowo-dydaktyczna w Instytucie Architektury Krajobrazu Politechniki Krakowskiej. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie. Prowadzi badania naukowe poruszające tematykę powiązań architektury krajobrazu ze sztukami pięknymi. Koncentruje się głównie na przypadkach stosowania form ziemnych i instalacji artystycznych w krajobrazie oraz ich wpływu na odbiór przestrzeni publicznej. Czynnie projektuje. Autorka licznych więcej »

Katarzyna Sienkiewicz

Katarzyna Sienkiewicz (ur. 1991) – białoruska poetka i artystka wizualna, urodzona i mieszkająca w Polsce. Autorka tomów poezji: „Dačka ružy” (2011) i „Harbata z niezabudak” (2014). Absolwentka Liceum Plastycznego w Supraślu na specjalności tkanina artystyczna oraz malarstwa na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. W 2017 r. otrzymała wyróżnienie za dyplom artystyczny wykonany w pracowni dr. więcej »

Katsuhiko Azuma

Katsuhiko Azuma (ur. 1953) – artysta, rzeźbiarz. Interesuje go aspekt symbiozy natury z człowiekiem z różnych perspektyw: przeznaczenie umysłu człowieka, ziemia i przyroda, do której człowiek powraca oraz siła, doczesność i nietrwałość gleby, drewna, sznuru. Miał wiele wystaw indywidualnych i brał udział w wielu wystawach zbiorowych, m.in. w Las Vegas, Kanagawie, Tokio, Abiko.

Kostiantyn Zorkin

Kostiantyn Zorkin (ur. 1985) – urodzony w Charkowie, perfomer, artysta zajmujący się instalacją, teatrem lalek, grafiką, scenografią. Ukończył Akademię Kultury w Charkowie na kierunku Kulturologia. Twórca kilku spektakli lalkowych. Wykłada teorię i filozofię sztuki wizualnej. Jego głównym zainteresowaniem i polem pracy jest sztuka performance. W 2014 r. założył Laboratory Undirectional Action, projekt, którego celem jest więcej »

Leszek Mądzik

Leszek Mądzik (ur. 1945) – scenograf i reżyser teatralny, malarz, fotograf, urodzony w Bartoszowinach w Górach Świętokrzyskich. Studiował na Wydziale Historii Sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, tytuł magistra zdobył na Akademii Teatralnej im. Zelwerowicza w Białymstoku. W 1969 r. założył Scenę Plastyczną KUL, gdzie zrealizował 21 spektakli autorskich. Jego teatr brał udział w kilkudziesięciu międzynarodowych więcej »

Marcin Berdyszak

Marcin Berdyszak (ur. 1964) – artysta urodzony w Poznaniu. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Włodzimierza Dudkowiaka oraz z rzeźby w pracowni prof. Macieja Szańkowskiego w PWSSP w Poznaniu w 1988 r. Od 1989 r. związany z ASP w Poznaniu, a obecnie Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu. Prowadzi pracownię działań przestrzennych na Wydziale Rzeźby i Działań więcej »

Marco Nones

Marco Nones (ur. 1966) – artysta urodzony w Rheinfelden w Szwajcarii. Absolwent Instytutu Sztuki w Pozza di Fassa. Mieszka i pracuje w Val di Fiemme w Dolomitach. Jego twórczość artystyczna jest inspirowana biograficzną i duchową bliskością z lasami Fiemme i ich majestatyczną scenerią. Uczestnik wielu wyjątkowych wystaw, rezydencji, autor instalacji, m.in. w Asyżu w Muzeum więcej »

Mirosław Maszlanko

Mirosław Maszlanko (ur.1963) – absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom uzyskał na Wydziale Malarstwa pod kierunkiem prof. Stefana Gierowskiego. Aneks z rzeźby u prof. Adama Myjaka. Pierwsza jego wystawa odbyła się w 1991 w Galerii Białej w Lublinie.  Brał udział w licznych wystawach zbiorowych, a także prezentował swoje prace podczas wystaw indywidualnych: CSW w więcej »

Paweł Korbus

Paweł Korbus – artysta wizualny, performer, twórca wideo i instalacji, aktor. Łączy techniki pracy z ciałem, głosem oraz techniki z zakresu sztuk wizualnych. Zainteresowany cielesnością i ciałem, poddawanym działaniu wpływów kulturowych, doświadczeń i emocji, sferą mentalną w niepewności, zawieszeniu wśród sprzecznych potrzeb i poddaniu kulturowym dyscyplinom. Artysta przemierza przestrzenie geograficzne i społeczne. Wchodzi w relacje więcej »

Piotr C. Kowalski

Piotr C. Kowalski – malarz z wieloletnim doświadczeniem i dorobkiem. Autor wielu obrazów olejnych i nie tylko. Od lat tworzy również obrazy w innych technikach. Otwarty jest na zaskakujące eksperymenty, łamiące obowiązujące kanony i nasze przyzwyczajenia, rezygnując również z uświęconego w tradycji malarstwa osobistego gestu artysty. Pozwala INNYM współtworzyć swoje obrazy. Używa również naturalnych kolorów więcej »

Shotaro Yoshino

Shotaro Yoshino – artysta urodzony w Tokio. Absolwent na kierunku Rzeźba na Tokyo Zokei University. Pracuje jako asystent w Saitama University of Education. Wystawiał swoje prace w galeriach, muzeach i przestrzeniach sztuki alternatywnej. Jego twórczość odsłania niewidoczne wspomnienia danego miejsca, poprzez dosłowne wyciąganie fragmentu ziemi. Te prace zawierają społeczną pamięć o Ziemi, prowokując odbiorcę do więcej »

Stanisław Brach

Stanisław Brach (ur. 1972) – artysta, urodzony w Gorlicach. Zajmuje się rzeźbą, ceramiką artystyczną, rysunkiem i malarstwem. Profesor ASP w Warszawie. Od 2010 r. kieruje Pracownią Ceramiki na Wydziale Rzeźby warszawskiej ASP. Absolwent Wydziału Rzeźby ASP w Krakowie, dyplom w pracowni prof. Mariana Koniecznego w 2000 r. oraz Technikum Ceramicznego w Łysej Górze (1987-1993). W więcej »

Roy Talmon i Noa Biran

Studio architektoniczne Talmon Biran – założone w 2007 r. w Izraelu studio architektoniczne, które tworzą Roy Talmon i Noa Biran. Oboje są absolwentami Instytutu Technologii Technion w Hajfie w Izraelu na Wydziale Architektury i Urbanistyki. Studio ma duże doświadczenie w pracy z różnymi klientami, różnorodnej typologii i skali, od wnętrz poprzez projekty budowlane, do urbanistyki więcej »

Warsztaty

„Mały Land Art” jest kontynuacją programu edukacyjnego dla dzieci i młodzieży, rozpoczętego podczas festiwalu Land Art 2017. Odwołuje się on do lokalnej kultury i natury okolic Parku Krajobrazowego „Podlaski Przełom Bugu”, które są punktem wyjścia do dalszych eksploracji. Zajęcia są skierowane do dzieci z całego regionu oraz okolicznych wiosek oraz ich opiekunów, mają charakter interdyscyplinarny, więcej »

Marek Dyjak

Marek Dyjak – polski kompozytor i piosenkarz,laureat Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie ,zwycięzca Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej w Świnoujściu. Komponuje muzykę do filmów i spektakli teatralnych. Sam siebie nazywa barowym grajkiem. Dla fanów jest polskim Tomem Waitsem. „Najbardziej prawdziwym głosem na polskim rynku muzycznym” – tak ocenia go krytyczka muzyczna, nauczycielka śpiewu Elżbieta Zapendowską. Artysta więcej »

Z lasu

Z lasu – zespół wokalny, który śpiewa tradycyjne pieśni z Polesia – z terenu Ukrainy i Białorusi. Tworzą go osoby z długoletnim doświadczeniem w praktykowaniu muzyki tradycyjnej, śpiewające wspólnie od 2008 roku. Jeżdżą na Polesie w poszukiwaniu dawnych pieśni, spotkań z ludźmi i śladów archaicznej kultury. Nawiązują kontakty ze starszymi mieszkańcami, archiwizują ich pieśni i więcej »

Zespół Kairos

KAIROS – jedyny w Polsce Męski Zespół Wokalny, który w swoim repertuarze jednocześnie prezentuje piękne śpiewy cerkiewne oraz fragmenty liturgii ormiańskiej,gruzińskiej i greckiej. Zespół był gościem wielu festiwali i konkursów,brał udział w nagraniach muzyki do filmów „Wiedźmin” i „Quo vadis”.KAIROS koncertował na wielu prestiżowych polskich i zagranicznych scenach,m.in. w Katedrze Berlińskiej,w paryskim College des Bernardines, w katedrze ormiańskiej we Lwowie więcej »