Adam Pańczuk

adam panczuk k

(ur. 1978) – fotograf. W swojej twórczości porusza się wszędzie tam, gdzie znajdzie ciekawy temat. Studiował na Akademii Ekonomicznej i fotografii na Wydziale Komunikacji Multimedialnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W swoich projektach zdaje się zadawać pytania, jednocześnie bezpośrednio i metaforycznie, o tożsamość, świadomość i postawę wobec życia ludzi, których spotyka po drodze. Jego unikalne więcej »

Ala Savashevich

Ala sawahewicz

(ur.1989) – studentka  Katedry Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Mińsku. Rzeźbiarka, ilustratorka. Brała udział w licznych wystawach grupowych i plenerach, m.in. I Trienale Sztuki Współczesnej BielExpo – Art czy „Kunstraum.by wystawa studentów Akademii Sztuk Pięknych w Mińsku,w Wiedniu oraz wystawach w Chorwacji, Chinach, Polsce i Białorusi. Otrzymała wyróżnienie Związku Artystów Plastyków Białorusi – nagroda „Medal więcej »

Aneta Misiaszek

Aneta Misiaszek

(ur.1979) – studentka Wydziału Rzeźby na Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Głównymi tematami jej prac jest człowiek, izolacja i dekonstrukcja. Poszukuje abstrakcji w elementach codzienności, zestawia struktury organiczne ze sztucznymi. Podziwia piękno natury, kontrastując je z absurdalnością świata wykreowanego przez człowieka. Jej głównymi formami wyrazu są: instalacje, obiekty, fotografie.

Centrum

centrum

„Centrum” to instytucja znajdująca się na terenie ogródków działkowych w Szczecinie. Zajmuje się pracą badawczą w obszarze sztuki, geologii, kryminalistyki, oraz ogrodnictwa. Kapitał założycielski „Centrum” stanowi 66 sztabek złota. Są one wynagrodzeniem dla potencjalnych osób działających na rzecz „Centrum”. 66 sztabek, dzielone przez ok. 6 wydanych rocznie, ustanawiana okres żywotności „Centrum” na ok. 10 lat. więcej »

Denis Melnik-Biktimirov

13320652_10206508967138956_2783013754953022417_o

Denis Melnik-Biktimirov operator filmowy z Kijowa. Był autorem zdjęć do ukraińskiego odcinka „Life in a Day” Kevina McDonalda i Ridleya Scotta.

Ewa Chacianowska

Ewa Chacianowska

Ewa Chacianowska (ur.1967) ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych im Artura Grottgera w Supraślu ze specjalizacją tkactwa artystycznego a następnie Istituto Europeo di Design w Rzymie z tytułem grafic designer. Jeszcze w czasach szkolnych stworzyła Grupę Malarską “New Icon” (później nazwaną “Nową Ikoną”). W 1991 roku przeprowadza się do Włoch. W latach 2008-2014 mieszka w Mediolanie gdzie więcej »

Jacek Studziński

jacek Studziński

(ur.1976) – od zawsze zafascynowany muzyką, dźwiękiem, mówi o sobie, że patrzy na świat uszami. Od dwóch dekad hobbistycznie zajmuje się amatorską produkcją muzyki, był DJ-em, prowadzi masaże przy pomocy dźwięku, występuje na koncertach i imprezach. Gra na bębnach, instrumentach perkusyjnych, didgeridoo.

Jan Gryka

014

(ur. 1959) –absolwent  Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom z Malarstwa obronił w Pracowni prof. Mariana  Stelmasika w 1983 roku. Pracuje na macierzystej uczelni. Obecnie prof. nadzwyczajny Wydziału Artystycznego UMCS. Współtwórca Galerii Białej, w której od kilkunastu lat prowadzi program Młode Forum Sztuki. Ma w swoim dorobku kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce i więcej »

Jan Rylke

rylkejan

(ur.1944) – profesor, artysta malarz, performer, specjalista w dziedzinie sztuki ogrodowej, wykładowca Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie (1962 r.), w 1968 r. ukończył studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, rozprawę doktorską obronił w 1976 r., w 1988 r. uzyskał habilitację, tytuł profesora został mu nadany w więcej »

Jarosław Koziara

fot. Robert Pranagal

(ur. 1968) – performer, artysta plastyk, zajmuje się wieloma dziedzinami sztuk wizualnych. Stworzył kilkadziesiąt scenografii teatralnych (m.in. dla Teatru Wielkiego w Warszawie,Teatru im. H.Ch. Andersena w Lublinie), także dla widowisk oraz wydarzeń plenerowych i telewizyjnych (np. Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy). Jest sprawcą happeningów i performansów w przestrzeni miejskiej oraz instalacji w galeriach. Od kilkunastu więcej »

Jarosław Lustych

portret02-web

(ur. 1961) – absolwent wydziału grafiki ASP w Warszawie. Brał udział w ponad 30 wystawach zbiorowych, sympozjach i międzynarodowych konkursach w Europie i Stanach Zjednoczonych. Uprawia grafikę, tworzy instalacje związane z konkretnym miejscem. Jego prace znajdują się w zbiorach Les Jardins Artistique de Drulon we Francji i Fogg Art Museum w Stanach Zjednoczonych, oraz w więcej »

Jerzy „Słoma” Słomiński

słoma

(ur. 1957) – muzyk, bębniarz i wytwórca bębnów, architekt. Miał indywidualny tok studiów u Oskara Hansena na ASP, gdzie rozpoczął studiować w 1978. Jako muzyk współpracował m.in. z Jackiem Kleyffem, Brygadą Kryzys, Osjanem, Orkiestrą na Zdrowie Izraelem i Antoniną Krzysztoń. Po wprowadzeniu stanu wojennego wyjechał z Warszawy i osiadł w Lasach Kozłowieckich, gdzie założył alternatywną, więcej »

John K.Grande

13995594_1181802688506432_7446130078555883315_o

(Kanada) – krytyk sztuki, pisarz, autor wywiadów, poeta. Miał znaczny wkład w kanadyjskie i międzynarodowe kręgi sztuki w ciągu ostatnich 25 lat. Specjalizuje się w sztuce i ekologii, do jego najważniejszych publikacji należą „Balance: Art and Nature”, „Intertwining: Landscape, Technology, Issues, Artists”, Art Nature Dialogues czy „Dialogues in Diversity; Art from Marginal to Mainstream”. Publikował więcej »

Jolanta Krukowska

krukowska

Uczestniczy w pracach Akademii Ruchu od pierwszej premiery w 1973 do chwili obecnej. Od 1986 równolegle z pracami AR realizuje swoje własne prace z pogranicza teatru i performance’u prezentując je w Polsce oraz na międzynarodowych festiwalach. Prowadzi warsztaty twórcze z zakresu świadomości ciała i treningu ruchowego aktora.

Jowita Mormul

Jowita_Bogna_Mormul

(ur. 1972) – artystka, wykładowca, autorka cykli fotograficznych, malarskich, rysunków i ilustracji. W swojej twórczości łączy różne media. Doktor sztuk filmowych Wydziału Operatorskiego i Real. TV, Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Filmowych Telewizyjnych i Teatralnych w Łodzi. Magister Wydziału Malarstwa oraz magister Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków i Związku więcej »

Kamil Oleksiuk

IMG_2008

Kamil Oleksiuk ur. 1990 -  studiował Turystykę i Rekreację na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studiów nie ukończył, gdyż bez reszty pochłonęła go fotografia. Jogin, podróżnik, interesuje go głównie fotografia reporterska i dokumentalna. Od 2015 roku związany z magazynem Kraina Bugu, jego zdjęcia ukazały się także w magazynie Obscurny – niezależnym kwartalniku poruszającym tematykę fotografii więcej »

Kamil Stańczak

Kamil Stańczak 2016

(ur. 1980) – zajmuje się malarstwem i instalacją. Jest absolwentem Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Tworzy również charakterystyczne obiekty i architektoniczne makiety oraz konstruuje urządzenia, które można wprawić w ruch. Wybiera bardzo specyficzne elementy ze świata dzikiej przyrody, postindustrialnej architektury, zdegradowanej przez cywilizację. Tworzy dziwny i zagadkowy pejzaż wizualny, zawieszony między rzeczywistością a fikcją, jednocześnie więcej »

Katarzyna Krzykawska

DSC_2146-762x1024

(ur.1973) – zajmuje się rzeźbą, instalacją i grafiką. Dyplom uzyskała na Wydziale Rzeźby krakowskiej ASP w roku 2000 i w Instytucie Sztuki AP w roku 1998. Obecnie pracuje w Katedrze Sztuki Krajobrazu SGGW w Warszawie W jej pracach pojawiają się motywy „naturalnego” zestawionego ze sztucznym; zderzenia idei romantycznego, polskiego pejzażu i kiczu obiektów masowej produkcji więcej »

Lucia Loren

lucialoren

(ur.1973)- absolwentka Universidad Complutense w Madrycie. W ostatnich latach główne zainteresowania w jej pracach to wzajemne relacje pomiędzy człowiekiem a krajobrazem, który tworzy. To połączenie z krajobrazem zainicjowała konkretne działania podjęte w różnych środowiskach naturalnych w licznych miejscach w Hiszpanii, Włoszech czy Argentynie. We wszystkich tych interwencjach wykorzystywała elementy krajobrazu do oddania małych zmian, które więcej »

Marie Helene Richard

mh richard netb

(ur.1966 )- francusko-szwajcarska artystka, która od ponad dwudziestu lat umieszcza swoje prace w krajobrazie naturalnym i miejskim Francji i całej Europy. Wejście w dialog z danym miejscem jest kluczowe dla tej architektki poetyckich wyobrażeń. Prostota kształtów i minimalistyczne podejście do nich decydują o lekkości przekazu. Dzięki niezwykłej koncepcji przestrzeni, artystka tworzy przy użyciu niskiej jakości więcej »

Mirosław Maszlanko

IMG_4202

(ur.1963) – absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom uzyskał na Wydziale Malarstwa pod kierunkiem prof. Stefana Gierowskiego. Aneks z rzeźby u prof. Adama Myjaka. Pierwsza jego wystawa odbyła się w 1991 w Galerii Białej w Lublinie.  Brał udział w licznych wystawach zbiorowych, a także prezentował swoje prace podczas wystaw indywidualnych: CSW w Warszawie, Galeria więcej »

Nadia Parfan

DSC_5512-Nadia

Urodziła się w Iwano-Frankowsku. Ukończyła kulturoznawstwo i urbanistykę. W latach 2014-15 była słuchaczką kursu reżyserii filmów dokumentalnych w Szkole Wajdy. Jest kuratorem i współzałożycielką 86. Międzynarodowego Festiwalu filmu i Urbanistyki w Sławutyczu na Ukrainie. Pracowała również jako producent amerykańsko-ukraińskiego filmu Jonathona Narducciego, „Love Me” (2014). Filmografia: „Reve ta Stohne on Tour” (2016) „Attentiona, passengers!” (2015) „Exarch” (2014)

Paweł Totoro Adamiec

totoro-682x1024

(ur. 1982) – fotograf, charakteryzator, projektant. Absolwent architektury krajobrazu na KUL, wykładowca KUL, Lubelskiej Szkoły Fotografii i SPPSS Lublin. Współzałożyciel Fundacji Kultury Audiowizualnej beetle.pl oraz członek składu Agencji Multimedialnej kaiju.pl. Przygodę z fotografiką kreatywną rozpoczął w 2009 roku. Na potrzeby sesji zdjęciowych wykonuje kostiumy, makijaże, fryzury i scenografie. W swoich pracach ukazuje mocno teatralną i więcej »

Robert Lesiuk

lesiuk

(ur.1973)  – fotograf, paralotniarz. Od 2001 wykonuje zdjęcia z lotu ptaka, starając się uchwycić z innej perspektywy piękno w formy, kolorów i światła. Od 2001 przygotowuje projekt przedstawiający dolinę Bugu od miejsca, w którym Bug staje się rzeką graniczną, a na Zalewie Zegrzyńskim kończąc.  Współpracuje z kwartalnikiem Kraina Bugu, gdzie publikuje lotnicze felietony. Jego zdjęcia więcej »

Ryszard Litwiniuk

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

(ur. 1966) – ukończył studia na Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku, dyplom w pracowni prof. Edwarda Sitka. Na swoim koncie ma wystawy indywidualne i zbiorowe, m.in. w Salonach Rzeźbiarskie w Warszawie (laureat Srebrnego Medalu i wyróżnień), Sympozjum Truso w Galeria El, Elbląg, wystawy w USA, Szwecji, Kanadzie. Uczestnik sympozjów i projektów związanych ze więcej »

Tomasz Sikorski

IMG_9566

(ur. 1953) – artysta intermedialny, absolwent  ASP w Warszawie. Prowadził m.in.  interdyscyplinarny ośrodek artystyczno-edukacyjny ASP i Akademii Muzycznej w Warszawie , pracownię Intermediów na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. W latach 80. wykładał gościnnie w uczelniach artystycznych w USA. Od roku 2003 jest profesorem w Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, gdzie prowadzi m.in. pracownię Działań Multimedialnych. więcej »